Saydıralım

14 Mart 2009 Cumartesi

Terk Etmek & Terk Edilmek

Ön not: Aşağıda sevişeceğim insanları listeleyip arasından seçim yapmanızı istemeyeceğim. Kırdığım fındıkları da anlatmayacağım.

---

Hani ilişkiler üzerine fazla yazmadığım, blog yollu göndermeler, ağlamalar, dalgalar, komediler yapmadığım bir gerçek. Ama dün geçen bir muhabbette ciddi anlamda kafama takılan bir durum var ve fikir sunsanız güzel olurdu benim için :)


Ortaokuldan beri arkadaşım olan Şeyma birkaç gündür Ankara'da ve 'Patates kızartıyorum.' deyince çıkıp geliverdi. Laf lafı açtı ve kaçınılmaz konu açıldı: İlişki...

Yaklaşık 10 aydır yalnız olduğumu, gayet memnun olduğumu, tek sıkımlık mermimin hedefin çok uzağına gittiğini falan bahsettim (tam şu an ilk cümleyi çürüttüm. sil kafandan). Çok kısa zaman içinde sevdiğim bir çift ayrıldı ve Şeyma da bu dertten mustarip. İki yıldan fazladır süren ilişkisini geçtiğimiz günlerde bitirdi.

Deniyor ki; çevrenizde ekol olmuş bir çiftseniz ayrıldığınızda ilişkiyi bitiren taraf daha çok sıkıntılı oluyor. Bu benim görüşüm. Ortada bir şeyler bitmiş, arkadaş olmaya çalışmanın nafile olduğu dönemler dahi atlatılmış ancak sürekli soruluyor 'Neden?' diye. Karşı tarafa sorulduğunda 'Bilmem o bitirdi hiçbişe yokken.' diyiverip kurtulabilir durumdan. Sense anlat olmayacak şeylerin ne olduğunu. Karşı şahsın şimdiki hayatından ve önceki hayatından örnekler vererek anlat. Bunu onca adama tekrarla falan. 'Farklıyız' desen kurtulamıyorsun, 'Sevgim bitmişti' diye atlasan ı-ıh. Mümkünsüz bir durum yani. Ortada aldatma olsa falan anca sıyırırsın.

Neyse, konuda bir mütabakata vardık derken bir başkası çıktı dedi ki, pek terk edildiği için günlerce ağlayanın, her şeyde terk edeni hatırlayanın 'Neden?' sorularıyla deşilen yarası ne oluyor?

Bu noktadan sonra sözü hakikaten okuyanlara bırakıyorum. Allahsızlar zaten msnden yorumluyorlar artık beni, ama olsun :)

3 yorum:

çiLekLisüt dedi ki...

Bu tür konular anlattıkça laçkalaşır arkadaşına tavsiyem bence nedenini kimseye anlatmaya çalışmasın "öyle gerekti" desin. Ve sana bir sır vereyim bence onunla yine barışacak ;)

ix dedi ki...

Seni bu blogun semalarında yeniden görmek çok güzel :)

Ya ilişkinin bitmesinde daha başka sebepler var aslında, bu yüzden beraber olmaları mümkün değil aslında :)

çiLekLisüt dedi ki...

Ben her yazında geliyorum da yorum bırakmıyorum pek :)

Birlikte olması mümkün -ve hayırlı-olmayan nice insan gördüm, ayrılıp barıştılar, hemde defalarca.. Aşk mantık aramıyor. Nefrete dönüşüyor belki bazen ama aşka geri dönmesi de zor olmuyor.

Arkadaşına tavsiyem yeni bir kişi için en az 5 ay beklesin :)